Materiály
Materiály na výrobu korpusov a dverí:
LDTD – laminovaná drevotriesková doska
DTD dýhovaná – drevotriesková doska dýhovanáviac

Dýha, ako okrasná vrstva DTD, je výnimočný produkt, ktorý má prírodné vlastnosti a originálnu drevnú štruktúru. Dýhované dosky svoje uplatnenie nachádzajú najmä pri výrobe nábytku, v interiéroch a mnohých ďalších produktov.

MDF fóliovaná – modifikovaná drevovláknitá doskaviac

Nosným materiálom pre fóliované dvierka sú MDF dosky, ktoré sú najskôr vyfrézované podľa požiadaviek odberateľa, potom sú vo vákuovom lise opatrené za pomoci podtlaku a teploty fóliou. Fóliované dvierka sú veľmi praktické, ľahko sa udržujú a majú dlhú životnosť.

Hliníkové rámikyviac

Široký sortiment Al profilov rôznych tvarov, ktoré sa používajú na výrobu nábytkových dvierok, vodiacich kovaní posuvných dverí ako aj dverí vstavaných skríň.

Materiály na povrchovú úpravuviac

Nosným materiálom je MDF /modifikovaná drevovláknitá doska/, ktorá je povrchovo upravená vysokokvalitnými náterovými hmotami v prevedení mat až po vysoký lesk. Sú to najmä polyuretánové, akrylové, polyesterové laky a farby a tiež v súčastnosti čoraz viac používamé prírodné oleje a vosky. Pri našej práci pracujeme so vzorkovnicami RAL a NCS.

Ostatné materiály:
Pracovné dosky
Prírodný kameňviac

Pracovné dosky z prírodného kameňa disponujú vysokými mechanickými kvalitami a odolnosťou voči vysokým teplotám. Svojou typickou štruktúrou pôsobia jedinečne a vnášajú do kuchyne luxus.

Technický kameň - Techniston, Zodiaq ap.viac

Technický kameň tvorí 80 - 95% starostlivo vybraných prírodných surovín, predovšetkým kremeňa, piesku a žuly. Ďalšími zložkami sú živice, farebné pigmenty a vybrané doplnkové frakcie, ako zrkadlá, ktoré dodávajú materiálu jeho charakteristické vlastnosti. Používa sa hlavne na výrobu kuchynských pracovných dosiek, dosky pod umývadlá, ale taktiež na výrobu parapetov, krbových obložení atď.

Umelý kameň – Corian, Hanex, Kerock, Dembacor, Schock, ap.viac

Je syntetický materiál, ktorý vyzerá presne ako kameň. Na rozdiel od neho nie je studený, dá sa ľubovoľne tvarovať, je neporézny a umožňuje bespárové spojovanie, má vysokú odolnosť, pevnosť a rozmanitý dizajn. Má široké uplatnenie v domácnostiach i komerčných a verejných priestoroch, pretože je hygienický nezávadný. Vďaka svojej tvárnosti sa stal obľúbeným materiálom dizajnérov, architektov a výrobcov nábytku po celom svete.

Kovanie - Blum, Hettich,...